- Written by Ulia Stelmakova
Нещодавно парк неочікувано здобув прихильника, що, як і ми, переймається проблемами Рамсарських водно-болотних угідь міжнародного значення – системи лиманів Шагани-Алібей-Бурнас. Він реалізував своє право на звернення і звернувся на Урядову гарячу лінію з питанням до Міністерства екології та природних ресурсів України, які ж заходи вживає ця установа щодо боротьби з лихом у Національному природному парку.
Міністерство, очевидно, маючи сумніви, що в лиманах Парку відбувається щось недобре – це при тому, що регулярно передаємо оперативну інформацію, висвітлюємо стан лиманів на сторінці Парку у соціальній мережі фейсбук, надаємо запити на придбання спецтехніки (земснаряду) з обґрунтуванням «катастрофічний стан водних екосистем Парку», десятки заяв про злочини до Татарбунарської поліції з питання закриття природної прорви на 24-му км, безліч клопотань, нарад, тощо – пересилає звернення громадянина до Парку для надання інформації щодо викладених у зверненні фактів. Це питання болюче для нашого Парку, ще з 2014 року, коли відбулися перші посягання на закриття прорви, які тоді вдалося відбити. Та у 2015 році, коли директором Парку був Вторенко І.С., природну прорву, яка забезпечувала належний водообмін між лиманами і Чорним морем, все-таки закрили. Скоїв цей злочин ОК «Граніт-2», одним із перших засновників якого був той самий Вторенко І.С., обіймаючи при цьому керівну посаду в державній установі. Злочинці не покарані досі, злочин триває.
Ми не знаємо, яка відповідь буде надана пану Угляру С.В. щодо заходів, які Мінприроди вживає для боротьби з рукотворним лихом у національному природному парку «Тузлівські лимани». Ми оприлюднюємо нашу відповідь Мінприроди, з нашим баченням ситуації, та шляхами її вирішення та висловлюємо щиру подяку Угляру С. за небайдужість.
Можливо, до нас нарешті дослухаються. Хоч і таким складним шляхом.
Провідний інженер з охорони природних екосистем відділу СДО, Власенко Олена.




