- Written by Ulia Stelmakova

Сьогодні команда національного природного парку «Тузлівські лимани» на чолі з керівником установи здійснила важливу просвітницьку місію, відвідавши по дорозі до території Приморського ПОНДВ села Зарічне, Новоселиця, Трапівка, Лиман та Приморське. Освітяни Парку підготували тематичні листівки, які інформують про сезон тиші, нагадують про шкідливість та відповідальність за спалювання сухої рослинності, закликають не приносити на кладовище пластикові квіти, які згодом перетворюють кладовище на смітник і забруднюють довкілля.
Працівники Парку не лише розмістили інформаційні листівки у найбільш людних місцях, а й завітали з ними до дитсадочка у селі Новоселиця, Трапівської, Лиманської та Приморської шкіл, старости села Трапівка та голови Лиманської ОТГ. Так само залюбки природоохоронці спілкувалися з мешканцями сіл на вулицях, відповідали на їх запитання та наголошували на необхідності роздільного збору сміття, компостування замість спалювання рослинних рештків та органіки, дотримання сезону тиші задля створення сприятливих умов для розмноження тварин. Було приємно чути, що більшість сільських мешканців відмовляються від штучних квітів на кладовищі на користь висаджених живих, а деякі з них окремо збирають поліетилен та пластик і здають до пунктів прийому вторсировини. Сподіваємось, мешканці нашого району змінюватимуть світогляд і опанують таку нескладну науку – сепарування сміття, що відразу позначиться на стані довкілля.
На території Приморського ПОНДВ, а саме на узбережжі лиману Шагани, окрім граціозних чапель, лебедів та галагазів пощастило побачити велетня орлана-білохвоста, який не міг не вразити своїми розмірами та гордою поставою. На жаль, пластикові та скляні пляшки, поліетиленові пакети й інше сміття, яке траплялося по дорозі та біля лиману, свідчать про низький рівень культури та відсутність екологічної свідомості гостей та місцевих мешканців.
Ще одним приємним моментом цього дня був огляд дерев’яного місточка, який було відновлено, щоб здійснювати перехід через протоку. Цей міст є дуже важливим елементом інфраструктурного облаштування туристичного маршруту «Тузлівська Амазонія», який нацпарк презентуватиме цього року.










